Dotazy k dárcovství krve? Zodpovíme...

Obracíte se na nás s různými dotazy ohledně dárcovství krve. Na našem webu najdete zodpovězeno mnoho z nich, ale připravili jsme také informační kampaň na sociální síti Facebook. 

31. 1. 2021

Jedna z mnoha otázek, které Vás zajímají, je, zda krev prvodárců je stejně využita jako krev dárců opakovaných, zda mohou krev darovat alergici, lidé trpící onemocněními cukrovkou či třeba lupénkou. Odpovědi naleznete v příspěvcích na našem Facebook profilu. Sledujte jej, protože každou neděli přijdeme se zajímavými dotazy a odpověďmi na ně. A případně máme zodpovězeno spoustu otázek i na našem webu.

Proč tedy krev darovat? V České republice chybí přibližně 100 000 dárců krve. Přitom každý z nás potřebuje za svůj život průměrně 5x krevní transfuzi a 14x lék vyrobený z krve! Lidská krev je navíc jedna z mála věcí, kterou neumíme vyrobit uměle a jedním odběrem můžete zachránit až 4 lidské životy. Pokud tedy jste ve věku 18 až 65 let, máte hmotnost minimálně 50 kg, netrpíte žádným vážným chronickým onemocněním a v posledních 14 dnech jste nebrali antibiotika, neváhejte se zapojit.

 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info