Univerzitní POHÁR DAROVÁNÍ KRVE

Když obětavost jednoho je vítězstvím všech – daruj krev! Nyní více než kdy jindy platí Coubertinovské “Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“.

V Olympijských hrách, či jiných soutěžích vítězí jen ti nejsilnější, nejlepší. V Univerzitním POHÁRU DAROVÁNÍ KRVE je vítězem každý, kdo daruje krev. Tedy každý, kdo přispěje svou kapkou krve k naplnění společného poháru sounáležitosti a obětavosti, který nyní plníme my – všechny brněnské vysoké školy. Jak velký pohár společně naplníme? Kolik životů společně zachráníme? Snad maximum, co můžeme. Připojte se a darujte kousek sebe pro ostatní.

Jak se zapojit

O projektu

Univerzitní POHÁR DAROVÁNÍ KRVE organizuje Lékařská fakulta MU na podporu kampaně statutárního města Brna Darujme krev pro Brno. V rámci této kampaně odstartovala dárcovská soutěž 4,5 dl pro život, určená jak pro veřejnosprávní sektor, tak pro vysokoškolský sektor a pro ostatní veřejnost.

Právě pro vysokoškolský sektor má čest realizovat Lékařská fakulta MU pod záštitou svého děkana Martina Repka Univerzitní POHÁR DAROVÁNÍ KRVE.

Cílem tohoto projektu je motivovat studenty, akademiky, zaměstnance i absolventy vysokých škol, aby se zapojili, darovali krev a společným úsilím pomohli v získávání život zachraňujícího daru.

Uvědomujeme si vážnost současné situace s nedostatkem krve ve zdravotnických zařízeních. Výzvy k darování krve z různých stran jsou nyní častější, než kdy před tím. Aktivně navazujeme na loňský projekt 100 litrů krve DÍKY MUNI, kdy se studenti, zaměstnanci, absolventi a příznivci Masarykovy univerzity spojili a strhli lavinu dárcovství.

„Chceme podpořit všechny jednotlivé dárcovské výzvy a vyzýváme všechny vysoké školy se sídlem na území města Brna, aby se zapojily do Univerzitního POHÁRU DAROVÁNÍ KRVE.“

Obětavost jednoho je vítězstvím všech. Společně dokážeme víc!

Jak bylo možné se zapojit do akce

2. Darujte krev

Absolvujte v období konání akce odběr krve ve Fakultní nemocnici Brno, ve Fakultní nemocnici u sv. Anny nebo na jiném odběrovém místě v České republice.

3. Přihlaste se k účasti v projektu

Po absolvování odběru krve se přihlaste k účasti v Univerzitním POHÁRU DAROVÁNÍ KRVE. Vylosovaní účastníci obdrží hodnotné ceny. Vyhlášení výsledků je plánováno na květen 2021.

Pravidla akce

Trvání akce: 1. 10. 2020 – 30. 4. 2021
Zhodnocení akce je plánováno na září 2021.

Do akce Univerzitní POHÁR DAROVÁNÍ KRVE se mohou zapojit všichni studenti, zaměstnanci a absolventi brněnských vysokých škol, kteří darovali ve stanoveném období krev v Brně či mimo Brno.

Kompletní podmínky akce

Zapojte se také do soutěže 4,5 dl pro život

Jste-li z brněnské vysoké školy a darujete krev v Brně, můžete se zapojit zároveň i do soutěže 4,5 dl pro život.

Tvá vysoká škola – Tvá krev – Tvá pomoc

Vysoké školy se sídlem na území města Brna

„Studenti, zaměstnanci, absolventi VŠECH brněnských vysokých škol, SPOJTE SE!“

Obětavost jednoho je vítězstvím všech – daruj krev!

Dotazy k akci

Máte dotaz na organizátory projektu o Univerzitní POHÁR DAROVÁNÍ KRVE? Nenašli jste na stránkách důležitou informaci? Napište nám.

Mgr. Natália Antalová

Koordinátorka


e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info